PRIPRAVUJEM
Námestie/ fotografický projekt
Fotografický projekt vychádza z dokumentácie protestov Za slušné Slovensko. Priestor námestia vnímam nie so zameraním na pódium, ani nie transparenty, ale skôr na zúčastnený dav, ľudí a ich náhodné zoskupenia. Dianie približujem cez celky ako aj polocelky, poukazujem na perifériu davu a rovnako na jeho masu. Nevyhľadávam exponované emócie, ale skúmam dav v jeho stoickom očakávaní, v nádeji na spoločenskú a politickú zmenu. Atmosféra v slovenskej spoločnosti po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej viedla mnohých ľudí k tomu, aby opakovane prichádzali na Námestie Slovenského národného povstania. Svojou účasťou dokazovali štátnym aparátom potrebu vyvodenia dôsledkov. Fotografiami sa chcem rozpomenúť na tento čas a priblížiť ho divákovi. Projekt Námestie obsahuje 20 fotografií a jedno video z protestov, ktoré sa uskutočnili v Bratislave v roku 2018.

Podlaha / inštalácia
Odstránením podlahy z kostola sv. Bartolomeja v Hontianskych Trsťanoch vznikla možnosť predefinovať jej prvotný tvar do priestoru miestnej stodoly. S trvaním inštalácie počítam v rozsahu 2-3 rokov.

Slová a povrchy / fotografie a texty

NEDÁVNE
10-11/2020
Umelecká rezidencia v Periférnych centrách v Dúbravici, ateliér voľnej tvorby. Spracovávam film Margita.
Film predstavuje záznam prenosu relikvie Margity Antiochiskej z Olomocu do Marchegu. Cesta spočívala v deväť dňovej púti, do ktorej sa programovo zapojilo viacero farností. Neskôr tento záznam predkladám na komentovanie ľudom, ktorí sú aktívni v kultúrno-spoločenskom priestore. Ide mi o dialóg medzi profánnym a sakrálnym prostredím. Skladba filmu ponúka fragmenty v časovej postupnosti. Niektoré zábery dávam dynamicky s podkladom zvuku z iného záberu, v tomto prípade obraz vytvára skôr ilustráciu. Dlhšie celky sú o to viacej autentické. Projekt je tiež koncipovaný do galerijného priestoru, v ktorom by nemusel byť nutne premietaný ako jednoliaty útvar ale skôr v rámci jednotlivých dní. V takomto poňatí by návštevník tak trochu putoval po jednotlivých projekciách. V televíznom formáte by vyznel viac celkový formát. V rámci festivalovej projekcii vzniká priestor pre diskusie. Variabilita s koncovým tvarom diela počíta hlavne s filmovým formátom dĺžky od 70 minút do 90 minút.

10/2020
Výstava fotografií Divadla K v Ticho a spol. v Bratislave
„Veľká časť snímok je čiernobielych, no nevymedzujem sa farbe, nechávam ju zaznieť tam, kde som ju vnímal intenzívne už počas záznamu. V tých iných prípadoch pracujem hlavne s kontrastom. Séria ponúka napríklad portréty, ktoré sú niekedy inscenované a inokedy spontánne. Vychádzal som hlavne zo záznamov troch hier: Mŕtve duše 2017, Nezachytené fotografie 2019, Pocestní 2020. Ďalej sú tam workshopy, skúšky, tímbildingy a iné činnosti komunitného života divadla.“

07-09/2020
Dve fotografie z dokumentovania sochára Mareka Halásza pri čistení obilnej jamy v Hontianskych Trsťanoch, boli súčasťou výstavy Do jadra vulkánu v Galérii Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici. Ďalšie fotografie z tejto dokumentácie si môžete pozrieť tu.

12.6.2020
Premietanie časozbernej videokoláže s názvom Liturgia na Noci kostolov v Ponikoch.

05/2020
Umelecká rezidencia v Periférnych centrách v Dúbravici. Ateliér voľnej tvorby. Pracujem na projekte Margita.